ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja
ilustracja

O firmie

O firmie

Firma Zielone Ekrany jako polskie przedstawicielstwo Mobilane B.V. jest dostawcą zielonych paneli porośniętych rośliną Hedera Helix. Firma produkuje i dostarcza najbardziej trwałe, odporne, innowacyjne i opłacalne systemy zagospodarowania zieleni. Nie tylko do wykorzystania w przestrzeni zielonej, ale również do tworzenia nowej przestrzeni roślinnej wokół budynków.

Panele na rynek Polski są produkowane w tunelach, w poskich warunkach klimatycznych. To niezwykle istotne, ponieważ rośliny holenderskie nie zawsze wegetują w Polsce idealnie.

Zielony ekran wokół ogrodu

Żywopłot jest wyjątkowym rozwiązaniem gwarantującym niecodzienny, estetyczny widok, przy czym przez wiele dziesiątków lat możemy cieszyć się bezpieczeństwem ogrodzenia i jego korzystnym oddziaływaniem na środowisko.

Zielony Ekran w interesie przyjaznego miasta

Jednym z największych wyzwań urbanistów, architektów projektujących a miastach jest zwiększenie powierzchni terenów zielonych, poprawa ich jakości, stworzenie lepszych warunków do życia dla ludzi mieszkających w dużych aglomeracjach.

Zabudowa wolnych przestrzeni oraz różnorakie inwestycje stawiają fachowców przed problemem, z którym muszą się zmierzyć. Jak może rozwijać się, rozbudowywać miasto tworząc jednocześnie zdrowe środowisko dla jego mieszkańców, zachowując i zwiększając obszar terenów zielonych.

 

Zielone Ekrany w interesie czystego powietrza w miastach


Jakość i wielkość terenów zielonych jest ważnym i determinującym elementem jakości życia w miastach. Stanowi o pozytywnym wizerunku miasta oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.
 

W interesie czystego powietrza w miastach


Zielony Ekran to idealny wybór, jeśli faktycznie chcemy zrobić coś by powietrze w naszych miastach było lepsze.

 • Zielone Ekrany zmniejszają obciążenie termiczne środowiska, poprawiają klimat terenów publicznych.

 • Powietrze staje się wilgotniejsze i świeższe.

 • Ogromne powierzchnie listowia pochłaniają 70% promieniowania słonecznego, podczas parowania pochłania ciepło z otoczenia.

 • Jelen element Zielonego Ekranu wytwarza dziennie 45 litrów tlenu. 

 • Liście wiążą pyły, zmniejszając ich koncentrację.

 • Listowie odbija dźwięki zmniejszając poziom hałasu.

 • Zielony Ekran stanowi ochronę przed wiatrem, zmniejsza szkodliwe ruchy powietrza.

 • Dobrze znosi najtrudniejsze warunki.

 

Coraz piękniejsze widoki miejskie


Zielone Ekrany oprócz dobroczynnych oddziaływań na środowisko i parametry biologiczne, wpływają skutecznie na piękno i atrakcyjność pejzaży miejskich.
 

W interesie piękniejszych miast

 

 • Zielony Ekran jako żywopłot stanowi eleganckie ogrodzenie.

 • Klasyczne, ponadczasowe rozwiązanie.

 • Ostateczne rozwiązanie problemu graffiti.

Rozwiązania zajmujące niewiele miejsca


W przypadku, gdy teren zielony w sposób tradycyjny nie może być już powiększony, za pomocą wertykalnego systemu WallPlanter możemy stworzyć pionowe ściany roślinne. Wertykalne Zielone Ekrany w sposób efektowny przyczyniają się do zwiększenia terenów zielonych w miastach. Mogą być montowane na dowolnych pionowych powierzchniach: elewacje budynków, ściany działowe, ściany przeciwpożarowe. Roślinność zimozielona tworząca wciąż transformującą się elewację, zdolność izolacyjna roślin, wilgotniejsze i świeższe powietrze, to wszystko przyczynia się do poprawy warunków życia ludzi mieszkających w miastach.
 

Rozwiązania wertykalne
 

 • Elewacja może być traktowana jako element konstrukcyjny. Elementy żywej okładziny elewacyjnej zostają umieszczone na budynku jako gotowy produkt, którego żywotność, sposób montażu i konserwacji oraz warunki zezwoleń urzędowych mogą być dokładnie określone.

 • Zielona elewacja teoretycznie może być umieszczona na powierzchni o nieograniczonych rozmiarach i wysokości. Pojemniki wegetacyjne paneli roślinnych mogą być umieszczane na systemie wsporników, ich lokalizacji nie ogranicza odległość od gruntu.

 • Są zielonymi powierzchniami uwzględnionymi w przepisach budowlanych, ponieważ 25% elewacji pokrytej roślinnością może być wliczone do minimalnej wymaganej powierzchni terenu zielonego.